Друк
PDF

Зав. хірургічним відділенням –

Лаврик Андрій Михайлович


Хірургічне відділення комунальної 5-ої міської клінічної лікарні нараховує 40 ліжок. Структура ліжок наступна: 5 ліжок закріплені за гематологічними хворими з хірургічною патологією, 25 гастроентерологічних, 10 загальнохірургічних.

 Госпіталізація планових хворих здійснюється поліклініками із зони обслуговування лікарні, консультативною поліклінікою ДУ "Інститут патології крові та трансфузійної медицини", а також лікуальними закладами області при наявності пацієнтів з гематологічною патологією. Ургентні хворі госпіталізуються поліклінікою 5-ої міської клінічної лікарні до 16:00год.


У відділенні серед планових оперативних втручань переважають герніопластики (40% герніотомій проводяться з імплантацією синтетичних сіток), венекзерези (при потребі доповнені ендоскопічним втручанням), холецистектомії. Специфікою хірургічного відділу є оперативні втручання у гематологічних хворих.

У відділенні за 2009 рік знаходилось 123 хворих на гемофілію, 31 з них прооперований. Серед планових оперативних втручань в гематологічних хворих переважають проведення спленектомій з приводу імунної тромбоцитопенічної пурпури (ІТП), спадкового сфероцитозу, автоімунноїх гемолітичної анемії.
З малоінвазивних оперативних втручань виконується в основному лапароскопічна холецистектомія.

Хірургічне відділення