Друк
PDF

Шановні громадяни!

 

            Департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації щиро вітає всіх з наступаючим святом Різдва Христового та Новим Роком і нагадує про необхідність неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки на водоймах взимку.

            За інформацію Львівського регіонального центру з гідрометеорології, у перші дні січня 2016 року температура повітря вночі складатиме 10 – 15° морозу, місцями 18 – 20° морозу, вдень 5 – 12° морозу. Водойми області поступово вкриються першою ще тонкою та ненадійною кригою. Вона завжди небезпечна, а до того ж ще й зрадлива: без шуму та тріску крига раптово провалюється під ногами. Пам’ятайте, що на водоймах безпечним вважається лід:

            - для одного пішохода, завтовшки не менше 5-7 см;

            - для групи людей (масові переправи пішки) завтовшки не менше 15 см , за умов масового катання на ковзанах – 25 см.

            Нагадуємо основні правила поведінки на водоймах взимку:

            - у жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги, а обов’язково використовувати для цього палицю;

            - не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці. Знайте, що зараз, на початку замерзання, небезпечною є середина водоймища, а в кінці зими - прибережні ділянки;

            - при пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, трава тощо). Не дозволяється виходити на лід у нічний час;

            - кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.

            Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків. Суворо забороняється кататися на льоду дітям без нагляду дорослих або самостійно виходити на лід.  

            Нагадуємо, що керівники місцевих органів виконавчої влади несуть відповідальність за безпеку вилову риби підльодними способами й повинні організувати безпечну риболовлю на льоду.

            Під час підльодного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати й бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одна від одної на відстані 5 - 6 м. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет на собі або рятувальний лінь завдовжки 15-20 м з петлею на одному кінці й вантажем вагою 0,4-0,5 кг на другому.

            Надання допомоги людині, яка провалилася під лід:

            - якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні. Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню, тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

            Медична допомога людині, яка провалилася під лід і врятована, повинна бути направлена на запобігання подальшого переохолодження.

            Будьте обережні! Бережіть своє життя! А якщо вам раптом доведеться стати свідком нещасного випадку, телефонуйте до служби порятунку “101”.

 

Бажаємо Вам веселого та безпечного святкування!

 

Друк
PDF

З 02.11.2015 до 13.11.2015

в комунальній 5-ій міській клінічній лікарні

проводиться акція

Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету”,

присвячена Всесвітньому Дню діабету. 

Друк
PDF

З 05.10.2015 по 19.10.2015 року

в комунальній 5-ій міській клінічній лікарні

проводиться Акція

Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок”. 

Друк
PDF

З 14.09.2015 до 25.09.2015

у комунальній 5-ій міській клінічній лікарні

проводиться акція

Дні профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків”.

Інформація для доброчинців

Комунальна 5-та міська клінічна лікарня

Адреса: м. Львів вул. Коновальця,26, 79013

Банк одержувача: ГУДК у Львівській обл.

Реєстраційний рахунок сум за дорученням: 35421003007463

МФО: 825014

ЗКПО: 01996668